Strona główna

O mnie

Oferta

Projekty

Artykuły

Kontakt

Kaldewei i Emco czyli niemiecka jakość

06 czerwca 2020

Dziś chciałabym się podzielić wrażeniami odnośnie produktów Kaldewei i Emco.

Emco - producent z niemieckiego miasta Lingen, ma w swojej ofercie wysokiej jakości meble oraz akcesoria łazienkowe, a nawet maty wejściowe.

Dziś o tym co mnie wyjątkowo zainteresowało, a mianowicie o modułowych akcesoriach łazienkowych.

Poniżej schowek na papier toaletowy i szczotkę wc montowany w ścianie. Do wyboru mamy czarne oraz białe szkło, a także możliwość naklejenia własnej płytki/ grafiki czy lustra.

 

 

W ofercie również inne konfiguracje schowków wc, a także schowków kosmetycznych, z koszem na śmieci czy podajnikiem chusteczek higienicznych, a także system, którego elementy możemy dowolnie modyfikować - dodawać i przesuwać. Na relingu o długości do 1 m możemy zamocować dozownik na mydło w płynie bądź w kostce, z pięknymi szklanymi elementami,  a także szklankę na szczoteczki, wieszak na ręczniki czy inne potrzebne akcesoria w zależności od miejsca montażu.

Całość wygląda bardzo elegancko i nie zajmuje dużo tak cennego, zwłaszcza w małej łazience miejsca.

 

 

 

W ofercie również proste lusterka z 3 i 7 krotnym powiększeniem, które możemy zamocować na ścianie lub zakupić w wersji stojącej.

 

 

Producent oferuje również system LOFT w kolorze czarnym.

 

 

Kaldewei jest producentem stalowych wanien, umywalek i brodzików. Firma ze 100-letnią tradycją, gdzie wszystkie produkty wytwarzane są w niemieckim mieście Ahlen, z tych samych jakościowo materiałów niezależnie od grupy cenowej finalnego produktu.

Na uwagę zasługuję naturalność użytych surowców - stal oraz szkliwo oraz wysoka wytrzymałość szkliwa na uderzenia, otarcia i działanie środków chemicznych potwierdzone 30-letnią gwarancją producenta. Producent gwarantuje również iż kolor nie ulegnie przebarwieniu przez ten okres.

Dla mnie osobiście niezwykle przekonujący był test z upuszczaniem ciężkiej kuli z kilkudziesięciu centymetrów na leżący brodzik, kula swym ciężarem poczyniła wgniecenie w stali, co jest zjawiskiem naturalnym, natomiast na emalii nie dało się zauważyć żadnego odprysku czy uszkodzenia.

Kolejnym niewątpliwym atutem jest możliwość dobrania identycznego odcienia bieli umywalki i  wanny, co przy wannach akrylowych jest niemożliwością. Ranty tych stalowych mis dzięki zastosowanemu tworzywu są duże cieńsze niż w przypadku mis ceramicznych. W wannie możemy zastosować system nagłośnienia z modułem bluetooth aby podczas kąpieli słuchać ulubionej muzyki. 

 

 

Inne artykuły

02 listopada 2021
22 marca 2021

Inne nieruchomości

04 kwietnia 2024
04 kwietnia 2024
05 marca 2024

Copyright © 2017-2024 Magdalena Malinowska

Designed by Photo & Design

MEDIA

ADRES

KONTAKT