Strona główna

O mnie

Oferta

Projekty

Artykuły

Kontakt

Kaldewei i Emco czyli niemiecka jakość

06 czerwca 2020

Dziś chciałabym się podzielić wrażeniami odnośnie produktów Kaldewei i Emco.

Emco - producent z niemieckiego miasta Lingen, ma w swojej ofercie wysokiej jakości meble oraz akcesoria łazienkowe, a nawet maty wejściowe.

Dziś o tym co mnie wyjątkowo zainteresowało, a mianowicie o modułowych akcesoriach łazienkowych.

Poniżej schowek na papier toaletowy i szczotkę wc montowany w ścianie. Do wyboru mamy czarne oraz białe szkło, a także możliwość naklejenia własnej płytki/ grafiki czy lustra.

 

 

W ofercie również inne konfiguracje schowków wc, a także schowków kosmetycznych, z koszem na śmieci czy podajnikiem chusteczek higienicznych, a także system, którego elementy możemy dowolnie modyfikować - dodawać i przesuwać. Na relingu o długości do 1 m możemy zamocować dozownik na mydło w płynie bądź w kostce, z pięknymi szklanymi elementami,  a także szklankę na szczoteczki, wieszak na ręczniki czy inne potrzebne akcesoria w zależności od miejsca montażu.

Całość wygląda bardzo elegancko i nie zajmuje dużo tak cennego, zwłaszcza w małej łazience miejsca.

 

 

 

W ofercie również proste lusterka z 3 i 7 krotnym powiększeniem, które możemy zamocować na ścianie lub zakupić w wersji stojącej.

 

 

Producent oferuje również system LOFT w kolorze czarnym.

 

 

Kaldewei jest producentem stalowych wanien, umywalek i brodzików. Firma ze 100-letnią tradycją, gdzie wszystkie produkty wytwarzane są w niemieckim mieście Ahlen, z tych samych jakościowo materiałów niezależnie od grupy cenowej finalnego produktu.

Na uwagę zasługuję naturalność użytych surowców - stal oraz szkliwo oraz wysoka wytrzymałość szkliwa na uderzenia, otarcia i działanie środków chemicznych potwierdzone 30-letnią gwarancją producenta. Producent gwarantuje również iż kolor nie ulegnie przebarwieniu przez ten okres.

Dla mnie osobiście niezwykle przekonujący był test z upuszczaniem ciężkiej kuli z kilkudziesięciu centymetrów na leżący brodzik, kula swym ciężarem poczyniła wgniecenie w stali, co jest zjawiskiem naturalnym, natomiast na emalii nie dało się zauważyć żadnego odprysku czy uszkodzenia.

Kolejnym niewątpliwym atutem jest możliwość dobrania identycznego odcienia bieli umywalki i  wanny, co przy wannach akrylowych jest niemożliwością. Ranty tych stalowych mis dzięki zastosowanemu tworzywu są duże cieńsze niż w przypadku mis ceramicznych. W wannie możemy zastosować system nagłośnienia z modułem bluetooth aby podczas kąpieli słuchać ulubionej muzyki. 

 

 

Inne artykuły

02 listopada 2021
22 marca 2021

Inne nieruchomości

22 marca 2023
14 lutego 2023
14 lutego 2023
15 listopada 2022

Copyright © 2017-2023 Magdalena Malinowska

Designed by Photo & Design

MEDIA

ADRES

KONTAKT